Bu konumuzda sizlere 2014 yılı en çok okunan kitaplar konu başlığıyla karşınızdayız. Kitap severler’in ilgiyle takip ettikleri en çok okunan kitaplar ‘ın bir arada verilmesi oldukça iyi bir bilgi paylaşımı olacağını düşünüyorum.

Kitap okumak zihni ve insan bedenini direkt etkileyerek insanı kitab’ın serüvenine dahil ederek heyecan dolu bir yaşama gitmek demektir bence. Kitap okurseverler’in bilgi dolu yaşamları’nın içinde olmak bi hayli güzel olsa gerek.

En Çok Okunan Kitaplar 2013 – 2014

1) Galiz Kahraman – İletişim Yayınevi / Roman Dizisi

en çok okunan kitaplar

en çok okunan kitaplar

Bütün zamanların kahramanı olan bir insanın hikayesidir bu. O hem herkes hem de hiç kimsedir. Dünyadan alacağını tahsil etmeye gelmiştir. Çünkü, Tanrı dahil herkesin ona borcu vardır. Vebaline girilen tüyü bitmedik yetim işte odur. Kadim zamanlardan beri hakkı yendiğine göre, sonlu ama sınırsız bir evrenin engin ve derin merkezi insan olmanın, “olmasa da olur” halini icrâ etmesinde hiçbir sakınca yoktur.

2) Allah De Ötesini Bırak – Uğur Koşar – DESTEK YAYINLARI

En Çok Okunan Kitaplar 2013

En Çok Okunan Kitaplar 2013

Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden “Allah de ötesini bırak”. Kul Rabb’ini imtihan etmez.

3) Sabah Uykum – Ahmet Batman – DESTEK YAYINLARI

2014 En Çok Okunan Kitaplar

2014 En Çok Okunan Kitaplar

Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir. Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık?

4) Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali – YAPI KREDİ YAYINLARI

en çok okunan romanlar

en çok okunan romanlar

Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum “Kürk Mantolu Madonna“yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum.

5) Böğürtlen Kışı – Duygu Parsadan – Arkadya Yayınları

En iyi Kitaplar 2014

En iyi Kitaplar 2014

Böğürtlen Kışı “Canım Danielım, Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum.”

6) Deliduman – Emrah Serbes – İletişim Yayıncılık / Roman Dizisi

2014' te en çok okunan kitaplar

2014′ te en çok okunan kitaplar

Deli duman romanın’da ana konusu, On yedi yaşındaki Çağlar İyice konuşuyor. Kız kardeşi Çiğdem’i, onu meşhur etme ümitlerini, belediye başkanı dayısını, yakın arkadaşı Mikrop Cengiz’i, taşra muhabbetlerini, depresyonun eşiğindeki annesini, eski sevgilisini, hiç unutamadığı dedesini, hatırlarken kahrettiği babasını anlatıyor. Deliduman, dermansız ve güdük bir ilçeden haykırmaya başlıyor, İstanbul’a uzanıyor.

Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Konuda geçen kitaplar hakkında genel bilgi verilmek için sunulmutur.

Written by admin

admin

399 görüntülenme